Головна » 2018 » Січень » 09 » Тестові завдання для перевірки знань, умінь і навичок учнів із теми "Фразеологія", 6 клас
2:18 PM
Тестові завдання для перевірки знань, умінь і навичок учнів із теми "Фразеологія", 6 клас

МЕТА: перевірити засвоєння учнями поняття «фразеологізми», їх особливостей і виразних можливостей; виявити рівень сформованості вмінь використовувати фразеологізми в мовленні, знаходити їх у тексті, пояснювати значення фразеологізмів відповідно контексту; виховувати сумлінне ставлення до предмета.

ТИП УРОКУ: контроль, оцінка й корекція знань учнів

ОБЛАДНАННЯ: тестові завдання, текст для аудіювання, запитання до тексту, контрольні листки, контрольні зошити.

 

ХІД УРОКУ

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

1. Психологічна настанова

Люблю я свій розум, увагу та пам'ять,

Працює мій мозок. І вчусь я старанно.

Сприймаю все нове і мислю логічно.

Учителя слово здійсню я практично.

ІІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

ІІІ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Інтерактивний прийом «Асоціації. Квітка»

Учитель малює на дошці квітку (серединка та 5-7 пелюсток). У середині записує основне поняття. Після цього він просить учнів назвати прояви й характеристики поняття й записує їх на пелюстках.

Основне поняття – фразеологізм.

Виконання завдання

І варіант

1. Фразеологізм – це… Наведіть приклади.

2. Джерела української фразеології…

3. Якому стилю мовлення не притаманні фразеологізми:

А) офіційно-діловому; Б) публіцистичному; В) художньому; Г) розмовному.

4. Для чого в художніх творах використовують фразеологізми:

А) для надання мові образності та емоційної виразності;

б) для конкретизації якихось фактів;

В) для увиразнення синтаксичних конструкцій;

г) для формулювання відповідних понять.

5. Укажіть рядок, що не містить фразеологізм:

А) бити себе в груди; Б) скринька Пандори;

В) язиката Хвеська; Г) переливати воду.

6. Позначте речення, у якому фразеологізм виступає в ролі присудка:

А) Козаки взяли турецьку галеру голими руками.

Б) Левова частка діставалась господарю.

  • Він погодився це зробити без зайвих слів.

Г) Усі ваші таємниці білими нитками шиті.

7. Знайдіть фразеологізм, що означає «подобатись»:

А) кривити душею; Б) брати за душу; В) до душі припасти; Г) ні за цапову душу.

8. Знайдіть фразеологізм, що означає «покарати»:

А) чистити на всі боки;

Б) обламати роги;

В) ухопити шилом патоки;

Г) крутитися дзигою.

9. Знайти синонім до фразеологізму ні живий ні мертвий:

А) хоч ікону малюй;

Б) волосся дибки стає;

В) в ложці води втопити;

Г) сам не при собі.

10. Укажіть значення фразеологізму наче корова язиком злизала

А) про смачну їжу;

Б) про раптове, безслідне зникнення;

В) про несподівану подію;

Г) про дуже довгий язик.

11. Укажіть значення фразеологізму ні риба ні м'ясо

А) про фрукти і овочі;

Б) нічого не отримати;

В) щось невиразне, нічим не виділяється;

Г) бути голодним.

12. Знайти антонім до фразеологізму за тридев’ять земель

А) передати куті меду;

Б) аж іскри летять;

В) пасти задніх;

Г) не за горами.

ІІ варіант

1. Фразеологія – це…

2. Як фразеологізм можна відрізнити від однозвучного з ним вільного словосполучення?

3.Якому стилю мовлення притаманні фразеологізми?

А) науковому; Б) розмовному; В) офіційно-діловому; Г) конфесійному.

4.У яких реченнях є фразеологізми?

А) Слухачі були досить врівноважені та уважні.

Б) Молоко ще у вас не обсохло на губах, а збираєтесь учити мене.

В) Віра спокійно пробирається попід високим парканом, оминає людські натовпи.

Г ) Слово герб прийшло до нас з польської мови.

5.Укажіть рядок, що не містить фразеологізм:

А) ноги не носять; Б) чого ліва нога забажає;

В) одна нога тут, а друга там; Г) підвернути ногу.

6. Позначте речення, у якому фразеологізм виступає в ролі додатка:

А) Ви послухайте його і на вус намотайте.

Б) Він наговорив сім мішків гречаної вовни.

В) Пішов козак світ за очі.

Г) Всю дорогу він бубонів, а тут в рот води набрав.

7. Який із фразеологізмів відповідає значенню: забути, не думати про щось?

А) викинути за борт; Б) коника викинути;

В) викинути з голови; Г) викорчувати з корінням.

8. Знайдіть фразеологізм, що означає «підкорятись»:

А) пошитися в дурні; Б) скрутити в три погибелі;

В) під п’ятою сидіти; Г) намилити шию

9. Укажіть значення запропонованого фразеологізму Перша скрипка

А) бути хорошим музикантом;

Б) бути солістом оркестру;

В) виконувати провідну роль у якій-небудь діяльності;

Г) скрипка Страдиварі.

10. Укажіть значення запропонованого фразеологізму танцювати під дудку

А) любити танцювати;

Б) коритися в усьому кому-небудь;

В) мати гарний музичний слух;

Г) бути гарним танцюристом.

11. Знайти синонім до фразеологізму точити баляндраси:

А) шкірити зуби;

б) придушити комарика;

в) правити теревені;

г) прикусити язика.

12. Знайти антонім до фразеологізму як кіт наплакав:

А) як зіницю ока;

Б) хоч в око стрельни;

В) як риба у воді:

Г) хоч греблю гати.

 

 

 

Переглядів: 729 | Додав: alinochka4kalovo | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar