Головна » 2018 » Січень » 09

Мета: поглибити знання учнів про поділ членів речення на головні та другорядні, граматичну основу; ознайоми¬ти зі способами вираження підмета; розвивати вмін¬ня знаходити в реченні граматичну основу, складати речення, в яких би підмет виражався різними спосо¬бами; виховувати в учнів мовне чуття, естетичний смак до краси слова.

Матеріальне забезпечення: таблиця «Способи вираження підмета», роздатковий матеріал

Тип уроку: урок засвоєння нових знань.

Перебіг уроку

І. Організаційний момент

ІІ. Ознайомлення учнів з темою, метою і завданнями уроку. Мотивація навчальної діяльності учнів.

Слово вчителя. Просте речення є основною одиницею, що призначена для передавання відносно закінченої інформації. Крім цього, воно є одиницею, що формує складне речення, а також будь-який текст. Саме в простому реченні виявляються його компоненти головні й другорядні члени речення.

ІІ ... Читати далі »

Переглядів: 1160 | Додав: alinochka4kalovo | Дата: 18/Січень/09 | Коментарі (0)

Мета: повторити, закріпити, узагальнити і систематизувати матеріал з теми уроку; розвивати мовне чуття; виховувати уважне ставлення до слова.

Матеріальне забезпечення: динамічні таблиці, роздатковий матеріал

Тип уроку: урок систематизації й узагальнення знань, умінь і навичок.

 

ПЕРЕБІГ УРОКУ

І. Організаційний момент

ІІ. Ознайомлення з темою, завданнями і метою уроку

ІІІ. Актуалізація мотиваційних резервів учнів

А) Аудіювання з елементами аналізу граматичних понять і граматичних форм

Прослухайте текст. З’ясуйте його стилістичну належність.

Дід спокійно, наче недочув, вів далі: «Іще сказав зайчик, щоб хлібець ти доїв увесь, бо негоже залишати одкуски — у них уся твоя сила. Ото з’їси, прибуде здоров’я, то й підемо до лісу хмиз заготовляти. Мо, й зустрінемо вухатого…»

Онук швиденько з’їв дідового л ... Читати далі »

Переглядів: 402 | Додав: alinochka4kalovo | Дата: 18/Січень/09 | Коментарі (0)

5 клас

Завдання з літератури

 

I. Складіть кросворд, використавши власні назви, пов язані з життєвим і творчим шляхом Т.Шевченка. За опорне слово візьміть назву найвідомішої поетової збірки.

 

II. Допишіть рядки з творів Т.Шевченка.

1. «Садок вишневий…».

2. «Реве та стогне …».

3. «І чужому научайтесь, і …».

4. «…світає, край неба …».

5. «Зацвіла в долині…»

6. «І мене в сем ї великій, в сем ї …»

 

III. Визначте художні засоби в поданому уривку.

За сонцем хмаронька пливе,

Червоні поли розстилає,

І сонце спатоньки зове

У синє море: покриває

Рожевою пеленою,

Мов мати дитину.

IV. Випишіть із поезій Т.Шевченка по 4 зорових й слухових образи.

 

Завдання з мови

 

... Читати далі »
Переглядів: 304 | Додав: alinochka4kalovo | Дата: 18/Січень/09 | Коментарі (0)

І варіант

1. Першою збіркою П.Тичини є

А) «Осінні зорі» Б) «Сонячні кларнети»

В) «Чернігів» Г) «Замість сонетів і октав»

2.Укажіть, до якого угрупування належав М. Рильський:

... Читати далі »

Переглядів: 4198 | Додав: alinochka4kalovo | Дата: 18/Січень/09 | Коментарі (0)

9 КЛАС

I ТУР

Упізнай письменника за його творами

1. Збірка «Басни харьковськія», «Всякому городу нрав і права», «De libertate», «Сад божественних пісень». (Г. Сковорода)

2. «Енеїда», «Наталка Полтавка»», «Москаль-чарівник». (І. П. Котляревський)

3. «Гайдамаки», «Катерина», «І мертвим, і живим...», «Наймичка». (Т. Г. Шевченко)

4. «Сватання на Гончарівці», «Шельменко-денщик», «Маруся», «Конотопська відьма».

(Г. Квітка-Основ’яненко)

5. «Екзамен», «Дзвоник», «Сонячний промінь». (Б. Грінченко)

6. «Рибалка», «Солопій та Хівря», «Дурень і розумний». (П. Гулак-Артемовський)

7. «Українська мелодія», «Богдан», роман «Чайковсь ... Читати далі »

Переглядів: 321 | Додав: alinochka4kalovo | Дата: 18/Січень/09 | Коментарі (0)

Контрольна робота з теми «Фразеологія»

1. Фразеологія вивчає:

А) лексичне значення і вживання слів;

Б) лексичне значення і вживання стійких сполучень слів;

... Читати далі »

Переглядів: 2316 | Додав: alinochka4kalovo | Дата: 18/Січень/09 | Коментарі (0)

МЕТА: перевірити засвоєння учнями поняття «фразеологізми», їх особливостей і виразних можливостей; виявити рівень сформованості вмінь використовувати фразеологізми в мовленні, знаходити їх у тексті, пояснювати значення фразеологізмів відповідно контексту; виховувати сумлінне ставлення до предмета.

ТИП УРОКУ: контроль, оцінка й корекція знань учнів

ОБЛАДНАННЯ: тестові завдання, текст для аудіювання, запитання до тексту, контрольні листки, контрольні зошити.

 

ХІД УРОКУ

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

1. Психологічна настанова

Люблю я свій розум, увагу та пам'ять,

Працює мій мозок. І вчусь я старанно.

Сприймаю все нове і мислю логічно.

Учителя слово здійсню я практично.

ІІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

ІІІ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Інтерактивний прийом «Асоціації. Квітка»

Учитель малює на дошці квітку (серединка та 5-7 пелюсток). У середині ... Читати далі »

Переглядів: 726 | Додав: alinochka4kalovo | Дата: 18/Січень/09 | Коментарі (0)

ТЕСТОВІ ЗАВДАННЯ

1. Як звали Лиса?

А Петро; Б Славко; В Микита; Г Павло.

2. Чи вдавалося стрільцям впіймати Лиса?

А Так, час від часу;

Б Ні, ніколи;

В Лише одного разу;

Г Коли він сам здався.

3. На кого радили перекинутися Лису товариші, щоб його не роздерли пси?

А В курку;

Б В бджолу;

В У вовка;

Г В блоху.

4. Хто зруйнував план Лиса щодо викрадення курки?

А Пси;

Б Торговці;

В Інший лис;

Г Півень.

5. Якого кольору став Лис після того, як сховався в діжці?

А Фіолетового;

Б Зеленого;

В Синього;

Г Чорного.

6. Куди Лис дістався, щоб відпочити від пригод?

А Додому;

Б До рідних;

В До першої порожньої нори;

Г До товаришів.

7. Чому Лис не міг повернути свою звичайну зовнішність?< ... Читати далі »

Переглядів: 6288 | Додав: alinochka4kalovo | Дата: 18/Січень/09 | Коментарі (0)

Мета уроку: учитися характеризувати головних героїв твору, порівнювати їхні характери, життєві позиції, аналізувати вчинки дійових осіб, життєві позицій царя Плаксія і Лоскотона; розвивати культуру зв’язного мовлення, вміння створювати власні висловлювання, удосконалювати навички роботи в групах; Формувати в учнів бажання дбати про своє здоров’я; виховувати оптимістичне ставлення до життя, повагу до людей.

Тип уроку: ... Читати далі »

Переглядів: 403 | Додав: alinochka4kalovo | Дата: 18/Січень/09 | Коментарі (0)