Головна » 2018 » Березень » 01 » Українська література, 10 клас ТЕМА. Мотиви лірики Лесі Українки.
8:44 PM
Українська література, 10 клас ТЕМА. Мотиви лірики Лесі Українки.

Тема. Мотиви лірики Лесі Українки.

Мета: ознайомити учнів із ідейно-тематичним діапазоном поезії Лесі Українки, поглибити їхні уявлення про лірику; розвивати навики аналізу ліричних творів, вміння висловлювати власні думки і почуття, навіяні поезією; виховувати в учнів сприйняття краси і сили художнього слова.

Тип уроку: вивчення нового матеріалу.

Обладнання: портрет поетеси, виставка творів Лесі Українки, роздатковий матеріал, карти для учнівського портфоліо, інструментальна класична музика, учнівські міні-проекти,експрес-посібник

ХІД УРОКУ

І. Організація класу.

ІІ. Повідомлення теми й мети уроку. Мотивація навчальної діяльності.

  • Ознайомлення з цим матеріалом вчить нас:
        • Не схибити з обраного шляху;
        • Не скоритися перед труднощами;
        • Щиро кохати;
        • Любов до обраної справи пронести через все своє життя;
  • Оцінювання учнівських досягнень через учнівське порт фоліо

ІІІ. Перевірка домашнього завдання.

  1. Ознайомлення з міні-проектом. Життєвий і творчий шлях Лесі Українки

(Забавська М.)

  1. Літературний диктант
  1. Лариса Петрівна Косач (псевдонім Леся Українка)
  2. Олена Пчілка (мати поетеси)
  3. м.Новоград-Волонський (місце народження)

4) Дата народження (25.02.1871)

5) Скільки дітей було в родині Косачів? (6)

3. Який провідний мотив поезії «Красо України, Подолля!» (любов до рідного краю)

- Визначити риму та римування у поезії (рима жіноча, римування абаб – перехресне)

4. Робота з учнівським портфоліо.

5. Презентація роботи у парі (Гребенюк Л., Ніколайцева Н)

Завдання: 1) проаналізувати вірші, провідним мотивом яких є «вияв палкої любові до рідної землі» (пейзажну лірику)

  1. підібрати класичну музику, яка б відображала прагнення поета й поезії
  • Чим подібні мелодія Ф.Ліста і меодика віршів Лесі Українки?

6.Робота з учнівським портфоліо.

7.Розповідь учителя.

  1. Мотиви молодості і кохання («Все покинуть, до тебе полинуть», «Твої листи завжди пахнуть зовялими трояндами»).
  2. Роль і призначення поета та поетичного слова («Лунная соната Бетховена).
  1. Знайти у підручнику (стор. 274-275) приклади філософської поезії

(«Якби вся кров моя уплинула отак», «Напис в руїні», Божа іскра», «Мій шлях»).

  1. Робота з учнівським портфоліо.
  2. Підсумок уроку.
Переглядів: 328 | Додав: alinochka4kalovo | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar